Вони можуть нести чіткий антивоєнний меседж, закликають цінувати власну державу та готуватися до оборони. Ми знайшли саме такі анімаційні стрічки, які допоможуть учням сформувати погляд на низку важливих питань. За матеріалами, що викладені на сайті "На урок".
"Микола та Іван"
Цей короткий український мультфільм на простому прикладі пояснює дітям мотиви, котрі стоять за нападом рф на Україну. Дві країни тут метафорично представлені у вигляді хлопчиків, один із яких хоче всіляко контролювати товариша, починаючи з нав’язування русифікованого імені «Коля» та завершуючи забороною на дружбу з іншими дітьми."Троє поросят"
У часи Другої світової війни анімація відігравала потужну пропагандистську роль. Хорошим прикладом такої пропаганди є мультфільм 1941 року. У ньому образи трьох поросят та вовка (уособлює Гітлера), схвалюють далекоглядну політику озброєння та самозахисту Великої Британії.У мультфільмі двоє братів-поросят насміхаються з третього, який готується до нападу та будує міцний дім із «проти вовчої цегли». Недалекі поросята не вірять, що Великий Злий Вовк може напасти. Вони хочуть гратися і танцювати. Втім, коли приходить хижак, солом’яний та дерев’яний будиночки наївних поросят руйнуються. Відтепер вони змушені просити захисту в передбачливого товариша.
Після перегляду запитайте дітей: Хто такий вовк? Хто такі поросята? Що таке будиночок із соломи/цегли?
Чому люди не вірять, що у світі існують «вовки», не бояться їх?
Чому деякі країни не хочуть витрачати гроші на озброєння?
Коли приходить розуміння, що небезпека таки реальна?
Немає коментарів:
Дописати коментар